1. Jeśli ktoś chce spędzić z Tobą czas to go dla Ciebie znajdzie. Jeśli chce się odezwać, napisać czy zadzwonić to to zrobi. Jeśli twój chłopak nigdy nie ma dla Ciebie czasu, a twoja koleżanka już kilka razy cię spławiła z wyjściem na kawę to nie dlatego, że jest „zarobiona”. Ma czas dla tych, na których jej zależy. Nie warto tworzyć wymówek za ludzi, którzy nas nie chcą w swoim życiu. Proste!
 2. Świat nie jest Ci nic winien. Być może dorastałeś w przekonaniu, że wszystko Ci się od świata należy bo mamusia Ci tak wmówiła jak byłeś mały. Myślisz, że jesteś taki wspaniały, piękny, inteligentny, ale szczera  prawda jest taka, że jeśli nie pokażesz tego światu i nie udowodnisz swoich wspaniałych cech i umiejętności to tak jakby ich nigdy nie było!  Możesz spędzić całe życie użalając się i myśląc że życie jest niesprawiedliwe, a Ty zasługujesz na więcej, albo możesz wziąć się w garść i  wziąć odpowiedzialność za własne życie i decyzje.
 3. Zawsze masz jakieś wymówki. Przez całe życie wymyślamy sobie różne wymówki, aby poczuć się lepiej i wmówić sobie, że to wina kogoś innego:, świata, partnera,rodziców, środowiska, kraju. Wmawiasz sobie że nie masz wystarczająco dużo czasu, pieniędzy, szczęścia, kontaktów czy siły by spełnić swoje cele. Ale w głębi duszy wiesz, że to nie prawda. Po prostu Ci się nie chce i nie włożyłeś w to tyle pracy i wysiłku ile mogłeś. Ludzie sukcesu, którzy osiągnęli bardzo wiele w swoim życiu nie tworzą wymówek i nie pozwalają na to innym.
 4. Nie musisz utrzymywać kontaktu ze swoimi bliskimi. Czy to koleżanka ze szkoły, kuzynka czy własna matka. Jeśli ciągle Cię krytykuje, jest negatywnie nastawiona na wszystko co robisz w życiu lub po prostu z jakiegoś powodu jest toksyczna to nie utrzymuj tej relacji na siłę. Otaczaj się ludźmi życzliwymi i takimi którzy chcą dla Ciebie jak najlepiej, nie tłumiąc twego szczęścia.
 5. Nie jesteś w stanie uszczęśliwić wszystkich. Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie pasuje w Tobie i w Twoich decyzjach. Dlatego miej odwagę, aby iść swoją drogą, bo nikt nie przeżyje życia za Ciebie.

 Bardzo się bałam założyć tego bloga, ale mam w sobie tyle odwagi aby powiedzieć: Pieprzę to! I tak to zrobię, bo tego potrzebuję! Jeśli komuś się to nie podoba to już jego problem.

 1. Nikt cię magicznie nie uratuje od nieszczęśliwego życia. Wiecznie czekamy na to aż ktoś pojawi się w naszym życiu i sprawi, że stanie się ono lepsze! Czekamy na cud, na księcia z bajki, na to że się nagle pojawi propozycja lepszej pracy (mimo, że nie wysyłamy CV), że zbędne kilogramy magicznie znikną. Niektórzy bujają tak w obłokach całe życie czekając, aż magiczna moc sprawi, że staną się szczęśliwsi. Niestety prawda jest taka, że życie nie działa w taki sposób. Nie ma magicznej różdżki. Musimy sami zacząć spełniać swoje marzenia, bo jak nie to całe życie tylko będziemy czekać na coś co się nigdy nie wydarzy.
Reklamy

6 Comments

 1. Wow! Naprawdę czytało mi się to z przyjemnością, jestem pełna podziwu, że nie boisz się mówić co myślisz. Ja czasami jak to się mówi ” gryzę się w język ” i milczę by nikogo nie urazić, ale mam wrażenie, że robię to bez potrzeby bo część ludzi idzie do mnie jeśli tylko czegoś potrzebują… może gdybym powiedziała głośno co myślę w końcu by dostrzegali mnie w inny sposób.

  Zapraszam do mnie : http://angelikabien.blogspot.com/

  Polubienie

 2. O proszę, ktoś tu studiuję psychologię 🙂 Cieszę się, że coraz więcej przychologii „wychodzi” do ludzi. Sama jestem już na finiszu i myślę, że nic tak nie zmieniło mojego życia jak psychologia. JU mnie też psychopiasanie, zapraszam 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s